banner kto ty jesteś

WEBINARY

Zapraszamy do obejrzenia nagrań webinarów dedykowanych dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom szkół polskich działających za granicą, których głównym tematem jest STORYTELLING. Storytelling to sztuka tworzenia opowieści i konstruowania przekazu atrakcyjnego dla konkretnej grupy adresatów. Jest to ważna umiejętność zarówno w budowaniu pozytywnych relacji nauczyciela z uczniem, jak i więzi społecznych. To również kompetencja ceniona przez pracodawców, zdecydowanie ułatwiająca młodym ludziom zaistnienie na rynku pracy.

HISTORIA SŁOWA – WEBINAR DLA NAUCZYCIELI

Opis

Obejrzyj ostatni warsztat z cyklu poświęcony historii słowa i kreowaniu na jego podstawie opowieści. Tym razem w spotkaniu uczestniczyła Joanna Waszkowska - polonistka, nauczycielka nominowana do nagrody „Nauczyciel Roku 2021”, która opowiedziała o wpływach językowych, o tym w jaki sposób nasz „własny” język kreuje naszą osobowość i otoczenie. Podkreśliła też istotę pielęgnowania języka dziedziczonego, języka mniejszości, języka przodków.

JAK ZOSTAĆ NARODOWYM BOHATEREM? – WEBINAR DLA NAUCZYCIELI

Opis

Nawet niepozorne opowieści naszych dziadków i rodziców mogą być ważnymi lekcjami historycznymi. Poznaj metodę uczenia historii polegającą na szukaniu śladów historii w najbliższym otoczeniu, wśród sąsiadów czy lokalnej społeczności. Sprawdź, wskazówki gościa naszych ekspertek, Zyty Czechowskiej, pedagożki i laureatki nagrody „Nauczycielka Roku 2019”.

Wędrówki po kolorach i obrazach - webinar dla dzieci i rodziców

Opis

Obejrzyj nagranie webinaru i odkryj piękno języka polskiego! Zapraszamy na wędrówkę po kolorach i wspólne budowanie opowieści. Razem z ekspertkami, Iwoną Brzózką-Złotnicką oraz Agnieszką Chomicką-Bosy, zagracie w skojarzenia i inne gry wykorzystujące kolory, obrazy oraz słowa. Poznacie też nietuzinkowego gościa, Krzysztofa Jaworskiego, laureata konkursu „Innowacyjny Nauczyciel 2013”, miłośnika języka programowania Scratch.

Tworzymy opowieści - webinar dla nauczycieli Część 1

Tworzymy opowieści - webinar dla nauczycieli Część 2

Opis

Ten webinar poświęcony był tworzeniu opowieści za pomocą różnych form: książki cyfrowej, komiksu oraz plakatu lub infografiki. Nasze prowadzące wraz z gościem, Dariuszem Martynowiczem, polonistą wyróżnionym tytułem „Człowieka Roku” za ciekawe rozwiązania w edukacji zdalnej, pokazały m.in. w jaki sposób wykorzystywać w pracy w szkole dostępne bezpłatnie narzędzia cyfrowe.