Zapraszamy do obejrzenia nagrań z webinarów dedykowanych nauczycielom z polskich szkół i placówek edukacyjnych działających za granicą. Podczas spotkań nasi eksperci podpowiadają, jak tworzyć angażujące zajęcia, dzielą się gotowymi scenariuszami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wykorzystania programów online i multimediów w nauczaniu.
Spotkanie prowadzą Jarosław Basaj – nauczyciel, członek Zespołu Edukatorów Filmowych i juror wielu Festiwali Filmowych (Młode Horyzonty, Ale Kino) oraz Iwona Brzózka-Złotnicka – polonistka i edukatorka. Opowiadają o tym, jak wykorzystać filmy, by w sposób atrakcyjny dla młodego odbiorcy przekazywać wiedzę o polskiej kulturze i języku. Zdradzają też kilka autorskich pomysłów na angażujące ćwiczenia dostosowane do potrzeb uczniów.
Podczas webinaru nasze ekspertki - Agnieszka Chomicka-Bosy i Iwona Brzózka-Złotnicka pokazują narzędzia do tworzenia interaktywnych zabaw i ćwiczeń dla uczniów. Opowiadają o tym, jak tworzyć angażujące i efektywne ćwiczenia wykorzystując nowoczesne narzędzia cyfrowe. Pokazują praktyczne technologiczne sztuczki, które ożywią każdą lekcję. Pokazują też między innymi, jak budowanie strony www czy tworzenie memów pomaga w zgłębianiu treści lektur szkolnych.
Zapraszamy do obejrzenia nagrań webinarów dedykowanych dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom szkół polskich działających za granicą, których głównym tematem jest STORYTELLING. Storytelling to sztuka tworzenia opowieści i konstruowania przekazu atrakcyjnego dla konkretnej grupy adresatów. Jest to ważna umiejętność zarówno w budowaniu pozytywnych relacji nauczyciela z uczniem, jak i więzi społecznych. To również kompetencja ceniona przez pracodawców, zdecydowanie ułatwiająca młodym ludziom zaistnienie na rynku pracy.
Obejrzyj ostatni warsztat z cyklu poświęcony historii słowa i kreowaniu na jego podstawie opowieści. Tym razem w spotkaniu uczestniczyła Joanna Waszkowska - polonistka, nauczycielka nominowana do nagrody „Nauczyciel Roku 2021”, która opowiedziała o wpływach językowych, o tym w jaki sposób nasz „własny” język kreuje naszą osobowość i otoczenie. Podkreśliła też istotę pielęgnowania języka dziedziczonego, języka mniejszości, języka przodków.
Nawet niepozorne opowieści naszych dziadków i rodziców mogą być ważnymi lekcjami historycznymi. Poznaj metodę uczenia historii polegającą na szukaniu śladów historii w najbliższym otoczeniu, wśród sąsiadów czy lokalnej społeczności. Sprawdź, wskazówki gościa naszych ekspertek, Zyty Czechowskiej, pedagożki i laureatki nagrody „Nauczycielka Roku 2019”.
Obejrzyj nagranie webinaru i odkryj piękno języka polskiego! Zapraszamy na wędrówkę po kolorach i wspólne budowanie opowieści. Razem z ekspertkami, Iwoną Brzózką-Złotnicką oraz Agnieszką Chomicką-Bosy, zagracie w skojarzenia i inne gry wykorzystujące kolory, obrazy oraz słowa. Poznacie też nietuzinkowego gościa, Krzysztofa Jaworskiego, laureata konkursu „Innowacyjny Nauczyciel 2013”, miłośnika języka programowania Scratch.
Ten webinar poświęcony był tworzeniu opowieści za pomocą różnych form: książki cyfrowej, komiksu oraz plakatu lub infografiki. Nasze prowadzące wraz z gościem, Dariuszem Martynowiczem, polonistą wyróżnionym tytułem „Człowieka Roku” za ciekawe rozwiązania w edukacji zdalnej, pokazały m.in. w jaki sposób wykorzystywać w pracy w szkole dostępne bezpłatnie narzędzia cyfrowe.