WEBINARY

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z webinarów dedykowanych nauczycielom z polskich szkół i placówek edukacyjnych działających za granicą. Podczas spotkań nasi eksperci podpowiadają, jak tworzyć angażujące zajęcia, dzielą się gotowymi scenariuszami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wykorzystania programów online i multimediów w nauczaniu.

Jak wykorzystać film w nauczaniu języka polskiego i historii.

Opis

Spotkanie prowadzą Jarosław Basaj – nauczyciel, członek Zespołu Edukatorów Filmowych i juror wielu Festiwali Filmowych (Młode Horyzonty, Ale Kino) oraz Iwona Brzózka-Złotnicka – polonistka i edukatorka. Opowiadają o tym, jak wykorzystać filmy, by w sposób atrakcyjny dla młodego odbiorcy przekazywać wiedzę o polskiej kulturze i języku. Zdradzają też kilka autorskich pomysłów na angażujące ćwiczenia dostosowane do potrzeb uczniów.

Jak wykorzystać nowe technologie w nauczaniu języka polskiego i historii.

Opis

Podczas webinaru nasze ekspertki - Agnieszka Chomicka-Bosy i Iwona Brzózka-Złotnicka pokazują narzędzia do tworzenia interaktywnych zabaw i ćwiczeń dla uczniów. Opowiadają o tym, jak tworzyć angażujące i efektywne ćwiczenia wykorzystując nowoczesne narzędzia cyfrowe. Pokazują praktyczne technologiczne sztuczki, które ożywią każdą lekcję. Pokazują też między innymi, jak budowanie strony www czy tworzenie memów pomaga w zgłębianiu treści lektur szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań webinarów dedykowanych dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom szkół polskich działających za granicą, których głównym tematem jest STORYTELLING. Storytelling to sztuka tworzenia opowieści i konstruowania przekazu atrakcyjnego dla konkretnej grupy adresatów. Jest to ważna umiejętność zarówno w budowaniu pozytywnych relacji nauczyciela z uczniem, jak i więzi społecznych. To również kompetencja ceniona przez pracodawców, zdecydowanie ułatwiająca młodym ludziom zaistnienie na rynku pracy.

HISTORIA SŁOWA – WEBINAR DLA NAUCZYCIELI

Opis

Obejrzyj ostatni warsztat z cyklu poświęcony historii słowa i kreowaniu na jego podstawie opowieści. Tym razem w spotkaniu uczestniczyła Joanna Waszkowska - polonistka, nauczycielka nominowana do nagrody „Nauczyciel Roku 2021”, która opowiedziała o wpływach językowych, o tym w jaki sposób nasz „własny” język kreuje naszą osobowość i otoczenie. Podkreśliła też istotę pielęgnowania języka dziedziczonego, języka mniejszości, języka przodków.

JAK ZOSTAĆ NARODOWYM BOHATEREM? – WEBINAR DLA NAUCZYCIELI

Opis

Nawet niepozorne opowieści naszych dziadków i rodziców mogą być ważnymi lekcjami historycznymi. Poznaj metodę uczenia historii polegającą na szukaniu śladów historii w najbliższym otoczeniu, wśród sąsiadów czy lokalnej społeczności. Sprawdź, wskazówki gościa naszych ekspertek, Zyty Czechowskiej, pedagożki i laureatki nagrody „Nauczycielka Roku 2019”.

Wędrówki po kolorach i obrazach - webinar dla dzieci i rodziców

Opis

Obejrzyj nagranie webinaru i odkryj piękno języka polskiego! Zapraszamy na wędrówkę po kolorach i wspólne budowanie opowieści. Razem z ekspertkami, Iwoną Brzózką-Złotnicką oraz Agnieszką Chomicką-Bosy, zagracie w skojarzenia i inne gry wykorzystujące kolory, obrazy oraz słowa. Poznacie też nietuzinkowego gościa, Krzysztofa Jaworskiego, laureata konkursu „Innowacyjny Nauczyciel 2013”, miłośnika języka programowania Scratch.

Tworzymy opowieści - webinar dla nauczycieli Część 1

Tworzymy opowieści - webinar dla nauczycieli Część 2

Opis

Ten webinar poświęcony był tworzeniu opowieści za pomocą różnych form: książki cyfrowej, komiksu oraz plakatu lub infografiki. Nasze prowadzące wraz z gościem, Dariuszem Martynowiczem, polonistą wyróżnionym tytułem „Człowieka Roku” za ciekawe rozwiązania w edukacji zdalnej, pokazały m.in. w jaki sposób wykorzystywać w pracy w szkole dostępne bezpłatnie narzędzia cyfrowe.